← На головну

У чому полягає суть послуги патронату над дитиною?

Суть послуги – у забезпеченні сімейного догляду дитині, яка тимчасово залишилися без батьківського піклування, а також – у забезпеченні вирішення кожного такого випадку у спосіб, який відповідатиме найкращим інтересам дитини за умови підтримки її сім’ї.

Надання послуги патронату здійснюється за таким алгоритмом:

  1. Виявлення дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, що здійснюється будь-яким спеціалістом сфери освіти (вчитель, вихователь тощо) або сфери охорони здоров’я (лікар, медична сестра тощо), представником громади або небайдужим членом родини.
  2. Оцінка потреб дитини чи оцінка її безпеки спеціалістами, групи невідкладного реагування.
  3. Створення безпечних умов для дитини, в разі потреби – термінове розміщення до медичного закладу з метою обстеження дитини та виявлення потреби у стаціонарному лікуванні.
  4. Влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя здійснюється у тому випадку, якщо на попередньому етапі визначено, що саме ця послуга найкраще відповідає потребам конкретної дитини.
  5. З моменту розміщення дитини під патронат формується міждисциплінарна команда для розроблення спільного індивідуального плану захисту цієї дитини та пошуку найкращих варіантів вирішення її подальшої долі.
  6. Активна підтримка дитини в умовах патронату та соціальний супровід батьків/родичів/законних представників дитини з метою подолання складних життєвих обставин, що призвели до розлучення з дитиною.
  7. Постійний моніторинг досягнутих результатів та впливу наданих послуг на можливість або неможливість повернення дитини до своєї родини. За наявності високого рівня ризиків – пошук для дитини нової сім’ї.
  8. Прийняття рішень щодо повернення дитини до біологічної сім’ї або усиновлення дитини або влаштування під опіку, до прийомної сім’ї чи ДБСТ.
  9. Підтримка дитини та її сім’ї на закріплення результатів та успішне завершення роботи з випадком.